Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
23 °C
AAA

Zabrze. Uciekinier z komisariatu zatrzymany

Wiadomości
Policjanci z Zabrza zatrzymali 30-latka, który w piątek przed południem uciekł z komisariatu III w tym mieście. Mężczyzna był na wolności przez ponad siedem godzin.

"Zatrzymanie uciekiniera było efektem działań operacyjnych. Mężczyznę zatrzymali wieczorem funkcjonariusze z tego samego komisariatu, z którego przed południem uciekł" - powiedział PAP pełniący obowiązki oficera prasowego zabrzańskiej policji sierż. szt. Sebastian Bijok.

Mężczyzna miał być doprowadzony z komisariatu III w Zabrzu do prokuratury w tym mieście, gdzie powinien usłyszeć zarzut popełnienia przestępstwa. Policja nie ujawnia, o jakie przestępstwo chodzi, nie podaje też szczegółów związanych z ucieczką i zatrzymaniem podejrzanego.

"Trwa postępowanie wyjaśniające dotyczące ucieczki - to standardowa procedura w takich przypadkach, która da odpowiedź na pytanie, jak i dlaczego do tego doszło" - powiedział sierż. szt. Sebastian Bijok.

W poszukiwaniach uczestniczyli funkcjonariusze ze wszystkich zabrzańskich jednostek policji. Mężczyzna jest w policyjnej izbie zatrzymań. Później - tak jak pierwotnie planowano - będzie doprowadzony do zabrzańskiej prokuratury. Na razie nie wiadomo, czy usłyszy również dodatkowe zarzuty związane z ucieczką z komisariatu - w tym zakresie wiele będzie zależało od efektów postępowania wyjaśniającego.

"Musimy poznać dokładny przebieg tego zdarzenia, m.in. ustalić czy doszło do naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza" - wyjaśnił oficer prasowy zabrzańskiej policji.(PAP)


Komentarze