Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

Zabrze: sąsiedzi uratowali 89-latkę!

Wiadomości
Szybka reakcja sąsiadów doprowadziła do zatrzymania sprawcy usiłowania rozboju na 89-letniej mieszkance Zabrza. Zatrzymany to 26-latek znany zabrzańskim policjantom z wcześniejszych przestępstw. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Cała sytuacja miała miejsce w środę w jednym z mieszkań na ulicy Sportowej w Zabrzu. 26-letni mieszkaniec Zabrza przyszedł do mieszkania 89-letniej pokrzywdzonej i przedstawiał się jako kurier. Gdy kobieta otworzyła mu drzwi, wtargną do środka i pytał, czy ma pieniądze. Mężczyzna stwierdził, że należy mu się 500 zł za paczkę, którą rzekomo przywiózł, po czym zaczął przeszukiwać szafki. Gdy kobieta zaczęła wzywać pomocy, zareagowali sąsiedzi, którzy ujęli mężczyznę. Następnie przekazali go przybyłym na miejsce policjantom z pierwszego komisariatu.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu celem wykonania z nim dalszych czynności. W trackie swoich działań śledczy z zabrzańskiej "jedynki" ustalili, że zatrzymany 26-latek jest też odpowiedzialny za inne przestępstwa, które w ostatnim czasie miały miejsce na terenie Zabrza. Łącznie zabrzanin usłyszał cztery zarzuty dotyczące: przywłaszczenia portfela, oszustwa, dokonania rozboju i usiłowania dokonania rozboju. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lata pozbawiania wolności. Zabrzańscy śledczy wystąpili do sądu o zastosowanie wobec 26-latka tymczasowego aresztu. 

Źródło: KMP w Zabrzu


Komentarze