Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
23 °C
AAA

Zabrze przeznaczyło 2 miliony złotych na sport dzieci i młodzieży

fot. UM Zabrze
W zabrzańskim ratuszu podpisane zostały umowy dotacyjne z przedstawicielami klubów i stowarzyszeń zajmujących się organizacją zajęć sportowych. Łącznie w tym roku Zabrze przeznaczyło 2 miliony złotych na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Dzięki tym środkom z oferty sportowej w 2022 roku skorzysta ok. 6 tysięcy młodych zabrzan.

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu dotacje przyznano 48 podmiotom na realizację 58 projektów.

W Zabrzu konsekwentnie wspieramy sport młodzieżowy. W 2022 r. ok. 6 tysięcy młodych zabrzan będzie mogło realizować swoje sportowe marzenia. Wierzę, że pośród nich jest wielu przyszłych wybitnych sportowców, którzy osiągną sukcesy na miarę Lukasa Podolskiego

powiedziała w czasie spotkania prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W wyniku rozstrzygniętego konkursu, dotacje przyznano aż 48 podmiotom, które w sumie zrealizują aż 58 projektów. Konkurs poprzedziły konsultacje z klubami i stowarzyszeniami, które pozwoliły ułatwić zainteresowanym przygotowanie i złożenie ofert. Zadania mają być zrealizowane do końca 2022 roku.

Dotacje przyznano klubom sportowych i stowarzyszeniom na realizację czterech zadań:

  1. organizowanie szkolenia sportowego dzieci i młodzieży (rocznik 1999 i młodsi),
  2. organizowanie zajęć o charakterze sportowo – rekreacyjnym dla dzieci i młodzieży (rocznik 1999 i młodsi),
  3. organizowanie imprez sportowych i rekreacyjnych oraz organizowanie udziału
    w imprezach sportowych i rekreacyjnych,
  4. organizowanie zajęć sportowych i rekreacyjnych, organizowanie imprez oraz udziału w imprezach sportowych i rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych.

W uroczystym podpisaniu umów udział wzięli przedstawiciele kilku z wyłonionych podmiotów, tj.: Fundacja Górnika Zabrze (na organizację szkolenia sportowego oraz na organizację XXI turnieju juniorów starszych im. Ernesta Pohla), Młodzieżowy Klub Sportowy Zaborze Zabrze (szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w piłce nożnej oraz na Dzień Dziecka i Lato w mieście na sportowo), Stowarzyszenie Aktywne Zabrze (bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży), Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Pogoń 1945 Zabrze (szkolenie sportowe w piłce ręcznej) i Uczniowski Klub Sportowy Szach Mat Zabrze ( szkolenie szachowe  i organizację rozgrywek szachowych w Zabrzu).

 

Źróło: UM Zabrze


Komentarze