Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Zabrze: po czwartkowej bójce policjanci zabezpieczyli maczetę

Wiadomości
Podczas czwartkowej bójki w Zabrzu, w wyniku której poważnie ranny został mężczyzna, używano ostrych narzędzi, po zajściu policjanci na miejscu zabezpieczyli maczetę – podała w piątek zabrzańska komenda.

Ranny jest w szpitalu, pilnuje go policja. Policjanci próbują ustalić i zatrzymać pozostałych uczestników zajścia.

Do bójki doszło w czwartek po południu na jednym z zabrzańskich osiedli. Według policji, brało w niej udział trzech mężczyzn. Jeden z nich trafił do szpitala, pozostali uciekli.

"Faktycznie podczas tego zdarzenia były użyte niebezpieczne narzędzia (...) Mamy zabezpieczoną maczetę" – powiedział rzecznik zabrzańskiej policji sierż. szt. Sebastian Bijok.

Rany zadane właśnie ostrym narzędziem ma mężczyzna, który trafił do szpitala. Jeszcze w czwartek przeszedł operację i jego stan jest określany jako stabilny. Dotychczas nie był przesłuchiwany. "Jeśli jego stan zdrowia będzie na to pozwalał, będą z nim wykonywane czynności procesowe. O tym zdecydują lekarze i prokurator" – powiedział Bijok.

Czytaj także: Świętochłowice: kierowca bez prawa jazdy...pasażer z narkotykami

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności bójki. Próbują ustalić - także metodami operacyjnymi - tożsamość i zatrzymać dwóch pozostałych uczestników zajścia. Według dotychczasowych ustaleń, nic nie wskazuje na to, by tłem bójki były animozje w środowiskach pseudokibiców. Policjanci na razie nie informują, czy ranny był wcześniej notowany.

Już w czwartek przesłuchano świadków, policjanci sprawdzają, czy sprawców nie zarejestrowały kamery monitoringu. Na razie mają zabezpieczony monitoring ze szpitala, do którego trafił ranny mężczyzna. (PAP)

Foto: Komenda Miejska Policji w Zabrzu 


Komentarze