Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
26 °C
AAA

Zabrze: kolejny pirat drogowy zatrzymany przez grupę SPEED [WIDEO]

Wiadomości
Policjanci z zabrzańskiej drogówki, działając w ramach specjalnej grupy SPEED, udaremnili rajd 45-letniego mężczyzny, który na zabrzańskim odcinku DK 88 pędził z prędkością 167 km/h.

Kolejny raz policjanci z grupy SPEED zakończyli rajd kierującego, który z drogi urządził sobie tor wyścigowy. Tym razem kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o aż 97 km/h.
 

Kilka dni temu na drodze krajowej nr 88 w Zabrzu stróże prawa zauważyli szybko jadący samochód. Kierowca znacznie przekroczył dopuszczalną na tym odcinku prędkość, która była ograniczona do 70 km/h. Policjanci ruszyli za fordem i zmierzyli jego prędkość. Okazało się, że 45-letni mężczyzna jechał aż 167 km/h. Kontrola drogowa zakończyła się dla niego 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi w związku z przekroczeniem prędkości - czytamy w policyjnym raporcie.

Zabrzański odcinek drogi krajowej nr 88 jest jednym z miejsc, gdzie w przeszłości dochodziło do wielu zdarzeń drogowych w tym wypadków śmiertelnych. Ustawiony tam znak „uwaga, dzikie zwierzęta” oraz ograniczenie prędkości do 70 km/h przestrzega kierowców przed niebezpieczeństwem i wzywa do zdjęcia nogi z gazu. Przy prędkości 168 km/h każdy nagły manewr wykonany w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej, mógłby zakończyć się tragicznie.

Źródło: Policja Śląska


Komentarze