Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
23 °C
AAA

Wybuch gazu w bloku mieszkalnym! Pijany mężczyzna postawił butlę na piecu

Wiadomości
Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w Czuchowie, części miasta Czerwionka-Leszczyny. W jednym z mieszkań doszło do wybuchu butli z gazem. Lokatorzy byli pijani.

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w czwartek 25 listopada przed godziną 11.00 w jednym z bloków mieszkalnych w Czerwionce-Leszczynach przy ulicy Waryńskiego. Wybuchła butla z gazem. 

W akcji ratowniczej brały udział trzy zastępy straży pożarnej. W wyniku tego wybuchu poszkodowany został 48-letni mężczyzna, który został zabrany do szpitala - donosi rybnicka policja. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR. 

Służby ewakuowały dziesięciu mieszkańców, którzy zostali przewiezieni do Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Czerwionce-Leszczynach. Jak informuje portal Rybnik.com.pl, pijani lokatorzy postawili butle z gazem na rozgrzanym piecu węglowym. W ten sposób doszło do wybuchu. 

Okazało się także, że 54-letni domownik był kompletnie pijany. Mężczyzna został doprowadzony do wytrzeźwienia. Obecnie śledczy ustalają dokładne okoliczności zdarzenia - dodaje policja. 


Komentarze