Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
24 °C
AAA

Wybuch gazu na terenie ogródków działkowych w Chorzowie! Policjant uratował człowieka z pożaru

Wiadomości
fot. śląska policja
Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około 17.00. Policjant z chorzowskiej komendy, w trakcie spaceru ze swoją rodziną, usłyszał głośny wybuch oraz zobaczył płomienie ognia wydobywające się z jednej z altan na ogródkach działkowych przy ulicy Gwareckiej w Chorzowie.

Młodszy aspirant Dawid Kowalski bez wahania pobiegł w miejsce wybuchu, gdzie zastał młodego mężczyznę ze śladami oparzeń oraz innymi obrażeniami ciała. Gdy policjant zapytał, czy ktoś inny nie potrzebuje pomocy, poszkodowany wskazał na palącą się wiatę obok altany.

Chorzowski policjant podbiegł we wskazane miejsce, gdzie zauważył starszego mężczyznę z licznymi obrażeniami ciała i oparzeniami. Mężczyzna był w dużym szoku, zachowywał się irracjonalnie i chciał wracać do płonącego budynku, aby ratować swoje rzeczy. Policjant widząc, że pożar ogarnął już praktycznie całą altanę, wyprowadził starszego mężczyznę z zagrożonego terenu oraz udzielił mu pomocy przedmedycznej.

Po krótkiej chwili na miejscu zjawili się policjanci ze Świętochłowic oraz kilka zastępów Straży Pożarnej. Strażacy ugasili płonące budynki oraz zabezpieczyli całe pogorzelisko. Pogotowie ratunkowe zabrało mężczyzn do szpitala specjalistycznego w Siemianowicach Śląskich, gdzie zostali hospitalizowani. Cały teren pożaru został zabezpieczony przez chorzowskich policjantów. Jak wstępnie ustalono, przyczyną pożaru była najprawdopodobniej nieprawidłowa eksploatacja instalacji gazowej altany, wyposażonej w butlę propan-butan.

źródło: śląska policja

Komentarze