Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
18 °C
AAA

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pszczołach, ale balibyście się zapytać. W Lędzinach otwarto pasiekę edukacyjną

#EkoSilesia
1 czerwca nastąpiło uroczyste otwarcie pasieki edukacyjnej „Pod Strzyżówką”, która jest miejscem hodowli pszczół oraz miejscem, w którym prowadzona będzie edukacja związana z życiem pszczół i otaczającej przyrody.

Pasieka powstała z inicjatywy Panów Edmunda Bryjoka i Stanisława Brzeskota.

Podczas uroczystego otwarcia Stanisław Brzeskot podziękował wszystkim, dzięki którym pasieka mogła powstać. Podczas otwarcia pasieki słowa podziękowań do organizatorów skierowała także Burmistrz Miasta Lędziny – Krystyna Wróbel, która podziękowała pszczelarzom za inicjatywę i stworzenie tak wyjątkowego miejsca na terenie Lędzin. Przekazała na ręce gospodarza kosz kwiatów, z którego czynnie będą mogli korzystać mieszkańcy pasieki.

Po przemówieniach nastąpiło przecięcie wstęgi i zwiedzanie pasieki. Obecni na otwarciu uczniowie mogli zobaczyć co znajduje się w ulu, a także dowiedzieć się o pracy pszczół oraz o tym jak powstaje miód. Zobaczyli także narzędzia, z jakich pszczelarze korzystają podczas pracy z pszczołami.

Powstanie pasieki wsparła Gmina Lędziny, Powiat Bieruńsko – Lędziński, Związek Pszczelarzy w Katowicach, Nadleśnictwo Katowice – Lasy Państwowe oraz Stowarzyszenie Rozwoju Zawodowego Śląska i Małopolski. 

Pasiekę będzie można odwiedzać od maja do września.


Komentarze