Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-6 °C
AAA

Wstrzymany ruch tramwajów w centrum Katowic!

Miasta
W związku z wstrzymaniem ruchu tramwajowego na wysokości Katowice Rondo w kierunku Katowice Rynek występują utrudnienia w prawidłowym kursowaniu tramwajów. Jak twierdzą pasażerowie czekający na przystankach - tramwaje mają ogromne opóźnienia albo w ogóle nie przyjeżdżają. Awaria została już naprawiona, ale przywrócenie normalnego kursowania taboru jeszcze potrwa.

Jak poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego - tramwaje linii nr 6, 11, 19 od Bytomia/Chorzowa kierowane są do Słonecznej Pętli.

Linie tramwajowe nr 13, 43 skierowano od Słonecznej Pętli do Siemianowic. W relacji Katowice Brynów - Katowice Pl. Miarki kursują tramwaje linii nr 16. Z Katowice Pl. Miarki w kierunku Katowice Rynek kursują tramaje linii nr 14.

Jak informuje rzecznik Zarządu Transportu Metropolitalnego winna całej sytuacji była poranna awaria tramwaju linii numer 16. Tramwaj zatrzymał się i zablokował oba tory na Rondzie Ziętka w Katowicach około 6.30. Tuż przed 9 ruch tramwajowy na obu torach został wznowiony, ale może minąć jeszcze kilka godzin zanim sytuacja wróci do normy.


Komentarze