Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Fundacja WOŚP kupiła łóżka dla pacjentów z koronawirusem. Trafią także do śląskich szpitali

Wiadomości
Pierwsze z zamówionych przez Fundację 1009 łóżek trafiły już do szpitala w Sochaczewie oraz do Warszawy, na ulicę Burszynową. Za moment kolejne szpitale otrzymają naszą darowiznę. Łóżka zamówiliśmy w trzech fabrykach produkujących je w Polsce, a wartość całego zamówienia to ponad 11 mln zł.

Łóżka zostaną rozwiezione do ok. 70 szpitali na terenie całego kraju. Mamy nadzieję, że w związku z tym i zgodnie z naszą prośbą, nie będą „rozbierane” inne oddziały, czyli nie będą zabierane z nich łóżka, a szpitale będą mogły pracować na nowych, przystosowanych do swoich funkcji - czytamy na fanpagu Jurka Owsiaka.

Kilka dni temu zarząd Fundacji postanowił, że WOŚP zakupi łóżka dla nowo powstających oddziałów, których celem będzie walka z COVID-19. Do Fundacji docierały niepokojące informacje o przenoszeniu łóżek, które zostały zakupione dla innych oddziałów m.in. geriatrii czy psychiatrii.

Wobec ogromnych zapotrzebowań na łóżka realnie patrząc -możemy na jeden szpital zapewnić kupno 20 łóżek. Są to łóżka do intensywnej terapii. W tym tygodniu już pierwsze łóżka wyjadą z polskich fabryk do szpitali. Oczywiście zamawiamy kolejne - w miarę jak będą wyprodukowane, będą trafiać do kolejnych szpitali. Niestety nie jesteśmy w stanie kupować kardiomonitorów i respiratorów. A to tylko czubek góry lodowej spośród próśb, które otrzymujemy z całej Polski.

informuje jurek owsiak

Niezmiennie pracujemy na pełnych obrotach i między innymi udało nam się rozesłać już 13 000 masek Decathlon, czyli pozostałości magazynowych po pierwszym etapie pomocy covidowej. Rozdysponowaliśmy również 600 kombinezonów dla zespołów pogotowia ratunkowego, tym samym wyczerpując zapasy magazynowe – czytamy na fanpagu Jurka Owsiaka.

foto: facebook.com/wosp


Komentarze