Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
21 °C
AAA

Wolontariusze wyremontują w Gliwicach dwa mieszkania dla rodzin z Ukrainy

Wiadomości
Wolontariusze wyremontuje dwa mieszkania dla rodzin z Ukrainy. Akcja będzie miała miejsce w Gliwicach

4 lipca 16 wolontariuszy zamiast przyjść standardowo do pracy, stawi się w domu przy ulicy Magnolii w Gliwicach. Założą robocze ubrania, kaski, wysłuchają instruktażu BHP i… wyremontują dwa mieszkania dla rodzin z Ukrainy.

Dom – te cztery otaczające nas ściany mają moc, która otwiera ogromne możliwości i daje poczucie sprawczości w życiu. Wierzymy, że nasze działania to nie tylko wsparcie dla osób potrzebujących, ale również dobry przykład uwrażliwiający ludzi, pokazujący siłę solidarności społecznej i wspólnego działania – wyjaśnia Mateusz Piegza z Habitat for Humanity Poland nadzorujący akcję.

Pracy w mieszkaniu jest dużo, ale zmieni się ono nie do poznania. Będzie dużo huku, pyłu i jeszcze więcej pozytywnych emocji. Wolontariusze będą wynosić meble, skuwać tynki i malować mieszkanie.

Wspólnymi siłami – dzięki wolontariuszom – sprawimy, że dwie rodziny, które tutaj zamieszkają znajdą wreszcie spokój i będą miały swój własny kąt, a dzieci będą się bawić, uczyć  i rozwijać– dodaje Zofia Łątkowska z Habitat for Humanity Poland.