Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

Wójt gminy Jaworze nie zorganizuje wyborów 10 maja!

Koronawirus
Dramatyczny wpis wójta gminy Jaworze k. Bielska-Białej - Radosława Ostałkiewicza. Zapowiedział, że nie zorganizuje wyborów prezydenckich w swojej gminie, jeżeli odbędą się 10 maja. Co więcej, zrezygnuje wówczas ze swojego stanowiska!

Moi drodzy. Są pewne wydarzenia, wobec których nie możemy przejść obojętnie. Taką sprawą jest PANDEMIA KORONAWIRUSA. Tutaj nie mogę być gołosłownym. Jeżeli okazałoby się, że jednak musiałyby się odbyć wybory prezydenckie w obliczu zagrożenia zdrowia i życia Jaworzanek i Jaworzan - wybaczcie. Ale podjąłbym jednoznaczną decyzję. A na pewno pod niektórymi bym się nie podpisał.Ta deklaracja jest PRAWDZIWA i całkowicie NIEPOLITYCZNA! - napisał na Facebooku wójt gminy Jaworze, Radosław Ostałkiewicz.

Przypomnijmy, że Sejm w nocy z piątku na sobotę uchwalił zmianę ordynacji wyborczej, aby móc zorganizować wybory prezydenckie 10 maja, nawet w obliczu zagrożenia koronawirusem. Z tą decyzją nie zgodziła się m.in. kandydatka PO Małgorzata Kidawa-Błońska. W niedzielę ogłosiła, że zawiesza swoją kampanię i zachęca do bojkotu wyborów przez pozostałych kandydatów z opozycji.


Komentarze