Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

Województwo Śląskie ponownie pomoże gminom turystycznym

Wiadomości
Województwo Śląskie ponownie pomoże gminom – a co za tym idzie również przedsiębiorcom - dla których źródłem utrzymania jest turystyka.

Marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz dyrektor Departamentu Turystyki Wojciech Dziąbek podczas dzisiejszej konferencji przedstawili szczegóły kontynuacji Śląskiego Pakietu dla Turystyki.
 

O pomoc finansową ze środków budżetu Województwa w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki mogą ubiegać się gminy z terenu Województwa Śląskiego, położonych w Beskidzie Śląskim, Śląsku Cieszyńskim i Beskidzie Żywieckim, w których turystyka jest kluczowa dla dalszego funkcjonowania.

Turystyka jest jedną z tych branż, w którą koronawirus uderzył najbardziej. Przedsiębiorcy potrzebują takiej formy wsparcia, która pomoże im szybko odzyskać klientów. Śląski Pakiet dla Turystyki jest odpowiedzią samorządu województwa na kryzys w tej branży. Wspierając i promując konkretne atrakcje czy obiekty turystyczne chcemy realnie przyczynić się do jej odbudowy  

- przekonuje marszałek województwa, Jakub Chełstowski.


Podajemy pomocną dłoń turystyce widząc problemy przedsiębiorców. To także realne wsparcie dla gmin utrzymujących się z turystyki. Stąd decyzja o rozszerzeniu pakietów pomocowych o kolejne filary – dodaje wicemarszałek Wojciech Kałuża.
 

Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć pod linkiem ---> Śląski Pakiet dla Turystyki


Komentarze