Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Wojewoda unieważni uchwałę dąbrowskich radnych w sprawie dyrektora WPR? [WIDEO]

Urząd Marszałkowski zwrócił się z wnioskiem do wojewody, by ten unieważnił uchwałę jaką podjęli dąbrowscy radni. Ci ostatni nie zgodzili się, by odwołano dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego - Artura Borowicza z zajmowanego stanowiska. Sprawę skomentował dziś prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak.

Wojewoda ma czas do 22 stycznia, by podjąć decyzję w sprawie uchwały. 

Artur Borowicz zasiada w Radzie Miejskiej w Dąbrowie Górniczej i właśnie dlatego zarząd województwa śląskiego musiał uzyskać zgodę radnych. Ci przygotowali uchwałę, że nie zgadzają się na odwołanie dyrektora. Uchwałę poparło 19 radnych, przeciw było trzech, a jeden wstrzymał się od głosu, przez co Borowicz nie może zostać odwołany ze swojej funkcji.

Czytaj także: dyrektor walczy o stanowisko

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały - dokument, który był podstawą o żądania wyrażenia zgody na odwołanie Borowicza z funkcji dyrektora WPR dotarł z województwa do Rady Miejskiej w kopii, bez załączników oraz uzasadnienia. Zarzut „braku odpowiedniej współpracy Dyrektora Pogotowia ze stroną społeczną" nie został udokumentowany. Dodatkowo odwołanie Borowicza ze stanowiska nie było konsultowane z Radą Społeczną Pogotowia Ratunkowego, a przynajmniej nie ma mowy o tym w piśmie otrzymanym od Zarządu Województwa.


Komentarze