Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-6 °C
AAA

Wisła przygotowała dla skoczków piękne, drewniane, rzeźbione statuetki

Skocz w Beskidy
Wisła jest już gotowa na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich sezonu 2020/2021. Skoczkowie z czternastu krajów rywalizować będą nie tylko o prestiż, punkty do klasyfikacji generalnej i nagrody finansowe, ale także o przepiękne, drewniane statuetki, które miasto przygotowało dla najlepszych.

Po raz kolejny powstały w pracowni Janosik Art., prowadzonej przez wiślańskiego rzeźbiarza Grzegorza Michałka. Symbolizują zimę, ale także poprzez góralskie, karpackie motywy podkreślają regionalizm i miejsce ich wytworzenia.

Wiemy, że skoczkowie bardzo sobie cenią te puchary i stanowią one wyróżniający się element w kolekcji wśród innych trofeów. Na pewno stanowi to oryginalną pamiątkę z Wisły i będzie przypominało zawodnikom, którzy znajdą się na podium o naszych zawodach

podkreśla Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji wiślańskiego magistratu.

Zawody rozpoczynają się dziś kwalifikacjami o godzinie 18:00, w których wystartuje 64 skoczków. Jutro o godzinie 16:00 zawody drużynowe z udziałem dziewięciu zespołów, a w niedzielę, również o 16:00 konkurs indywidualny. Po raz pierwszy w historii zawody w Wiśle odbędą się bez udziału publiczności, natomiast rywalizację będzie można na żywo śledzić przed ekranami telewizorów. 

foto: facebook.com/miastowisla


Komentarze