Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Wisła: pomniki i kamienne rzeźby też "noszą" maseczki [Galeria]

Skocz w Beskidy
Jak przyznają urzędnicy, ważne jest też uświadamianie mieszkańców co do potrzeby noszenia maseczek. Przez to na części wiślańskich rzeźb i pomników pojawiły się maski, które pomagają walczyć z epidemią.

Mieszkańcy Wisły i Wiślańskie Centrum Kultury zaangażowali się w szycie maseczek dla potrzebujących. Okazuje się, że potrzeby ciągle są ogromne, a wielu mieszkańców takich maseczek jeszcze nie ma.

- W tych trudnych dla wszystkich czasach postanowiliśmy, jako instytucja kultury lekko się przebranżowić i zaangażować się w szycie maseczek ochronnych z kolorowych tkanin - mówi Katarzyna Czyż Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury. Jak tłumaczy, WCK ma ograniczone możliwości, do dyspozycji w wiślańskim domu kultury jest tylko jedna maszyna do szycia, mimo to od kilku dni trwa produkcja maseczek.

Czytaj także: Tęsknię za Wisłą – Wisła tęskni!

Maseczki pojawiły się też  na części wiślańskich rzeźb i pomników.

- Na co dzień mijamy te miejsca, często bezrefleksyjnie, jako element stałego krajobrazu naszej miejscowości. Może dzisiaj, przechodząc i widząc symbole miasta ubrane w maseczki, pobudzi nas to do przemyśleń. Mamy nadzieję, że w  ten sposób szybciej zauważymy skalę problemu - mówi Tadeusz Papierzyński z Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle.