Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
23 °C
AAA

Wiemy, kiedy fotoradar pojawi się przy "Zakręcie mistrzów" w Rudzie Śląskiej!

Wiadomości
Business Control MONITORING You Tube
We wrześniu informowaliśmy, że miasto Ruda Śląska postanowiła z własnych środków zakupić fotoradar. Urządzenie stanie przy "zakręcie mistrzów" przy DTŚ.

We wrześniu na sesji Rady Miasta w Rudzie Śląskiej zdecydowano o postawieniu fotoradaru przy słynnym "zakręcie mistrzów" na rudzkim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. 

Do końca roku na tzw. „zakręcie mistrzów” na Drogowej Trasie Średnicowej w Rudzie Śląskiej zainstalowany zostanie fotoradar. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta w tegorocznym miejskim budżecie zabezpieczyliśmy środki na jego zakup i montaż. Wkrótce ogłosimy postępowanie przetargowe w tej sprawie - poinformowała prezydent miasta Grażyna Dziedzic.

Jak dodała pani prezydent, obsługą i konserwacją urządzenia zajmować się będzie Inspekcja Transportu Drogowego. To właśnie ta instytucja jako jedyna w naszym kraju może korzystać z fotoradarów. Dziedzic przypomniała, że władze miasta wraz z policją już od 2017 roku wnioskowały o fotoradar w tym miejscu. Jednak ITD miało pilniejsze wydatki. Dlatego Ruda Śląska zaproponowała, że sama sfinansuje zakup i montaż tego urządzenia na "zakręcie mistrzów".

W ostatnich 4 latach doszło w tym miejscu do kilkuset zdarzeń drogowych. Rudzki "zakręt mistrzów" jest już tak bardzo znany, że ma swoje oznaczenie na Google Maps. 

Wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer w rozmowie z Silesia24 doprecyzował kiedy fotoradar pojawi się przy zakręcie. - Jesteśmy na ostatniej prostej, jeżeli chodzi o prace przygotowawcze. 6 grudnia to urządzenie powinno już stanąć w tym miejscu - powiedział Mejer w rozmowie z S24.

Jeszcze czekają nas prace testowe. Musimy sprawdzić czy to wszystko działać i skorygować z system Inspekcji Transportu Drogowego - dodał wiceprezydent. Jak zapewnia, jeszcze w grudniu fotoradar będzie działał. Najprawdopodobniej przed świętami Bożego Narodzenia. 

Za przykład może służyć zakręt z DK86 na A4. Odkąd pojawił się fotoradar, to wszyscy kierowcy jadą zgodnie z przepisami. Jestem święcie przekonany, że to samo będzie miało miejsce na "zakręcie mistrzów" - stwierdził Krzysztof Mejer.