Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
32 °C
AAA

Weekend w Czeladzi. Zobaczcie, na co warto się wybrać

fot. UM Czeladź
Przed nami kolejny w tym roku weekend. Oto, co zaplanowano na najbliższe dni w Czeladzi.

Wieczory Historyczne na Saturnie

W piątek Miasto zaprasza do Muzeum Saturn o godz. 17.00 na wykład w ramach Wieczorów Historycznych na Saturnie pt. „Królowe w późnośredniowiecznej Polsce – prawda i mity”.

Prelegentką będzie profesor Bożena Czwojdrak, mediewistka z Uniwersytetu Śląskiego specjalizująca się w późnośredniowiecznej historii Polski. Pani profesor jest laureatką nagrody im. S. Herbsta oraz konkursu im. A. Heymowskiego. Zajmuje się genealogią szlachecką i możnowładczą oraz badaniami nad dworami monarchów w Polsce późnego średniowiecza.

Rozgrywki planszowe w bibliotece

14 stycznia o godz. 17.00 w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie można zagrać w gry planszowe. Wszystko w ramach piątkowej rozrywki „Od Juniora do Seniora”. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Mayday w Kopalni Kultury

W sobotę, 15 stycznia, Kopalnia Kultury zaprasza na komedię wszech czasów, czyli spektakl „Mayday - Ratuj się, kto może”.

Historia taksówkarza bigamisty, który wypada z rozkładu jazdy, dwoi się i troi, by ratować małżeństwa i ocalić swoje życie. Spektakl bawi i śmieszy do granic wytrzymałości. Zawrotne zwroty akcji, zaskakujące sceny, energetyczne tempo, świetna obsada. To wszystko jest gwarancją dobrej zabawy.

Muzealny Klub Juniora

W niedzielę, 16 stycznia, Muzeum Saturn zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na arcyciekawe zajęcia pt. Magiczne szkatułki. Podczas warsztatów dzieci pod przewodnictwem Marty Woźniak będą przenosiły zdjęcia historycznych wizerunków i obiektów Czeladzi na drewniane szkatułki tworząc tym samym unikatowe pudełeczka na własne skarby. Początek o godz. 13.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Kino w Kopalni Kultury

W ten weekend na ekranie zobaczymy film „Furioza”. Sprawdź aktualny repertuar.

Wystawa w Muzeum Saturn

Do końca stycznia dostępna jest wystawa „Stan wojenny. Represje wobec czeladzkich działaczy opozycji antykomunistycznej”.

 

Źródło: UM Czeladź


Komentarze