Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

Weekend w Beskidach - wydarzenia w Ustroniu i Wiśle

Skocz w Beskidy
fot. Miasto Ustroń/ Facebook
W ten weekend w Beskidach nie będzie można się nudzić! Piękna pogoda sprzyja korzystaniu z dobroci natury, a przepełniony program wydarzeń - z dobroci kulturalnych.

Weekend w Beskidach zapowiada się bardzo słonecznie z możliwymi burzami. Jeśli jednak pogoda nie pozwoli na korzystanie ze szlaków, Wisła i Ustroń oferują cała listę atrakcji. Jakie wydarzenia odbędą się tam już w ten weekend? 

Piątek 22.07 

Kto przyjeżdża w Beskidy już w piątek może wsiąść udział w Zlocie Rajdowych Legend na ustrońskim rynku. Jeśli akurat motoryzacja nie jest naszą pasją to wśród oferty koncertów na pewno znajdziemy coś dla siebie. O 12:00 w kościele ewangelicko-augsburskim w ustroniu odbywa się koncert organowo-skrzypcowy w wykonaniu słowackich muzyków. Natomiast o 19:00 w Amfiteatrze Miejskim w Ustroniu zagra Kortez. W Wiśle natomiast na terenie basenów, w Klubie Basenowa publiczność zabawiać będzie DJ Hubertus. 

Sobota 23.07 

To będzie dzień pełen atrakcji! W Ustroniu o godzinie 19:00 rozpoczyna się Military Festival. Będzie można zobaczyć sprzęt wojskowy i poczuć się jak prawdziwy żołnierz. Wszystko odbywać się będzie w Amfiteatrze Miejskim i Parku Kuracyjnym. W wiślańskim amfiteatrze również o godzinie 19:00 wystąpi Kabaret Młodych Panów. Nieco wcześniej, w Centrum Edukacji Ekologicznej o godzinie 11:00 dowiemy się czegoś więcej o pasterzach na warsztatach pt. "Pasterze i pastwiska - tradycja nam bliska". Natomiast na skoczni im. Adama Małysza Rozpocznie się prawdziwe święto polskich skoków narciarskich - FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Dla miłośników kina na Małej Czantorii przy kolei linowej Poniwiec odbywa się Kino na szczycie. Seanse filmowe po zmroku.

Niedziela 24.07 

Niedziela to przede wszystkim drugi dzień zawodów w skokach narciarskich na skoczni w Wiśle Malince. Oprócz tego w weekendy odbywają się wycieczki z przewodnikiem "Ustroń z buta i na kole" oraz akcja "Przewodnik czeka" w Wiśle.