Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
28 °C
AAA

Weekend cudów. Finał szlachetnej paczki

Weekend Cudów to jedno z najpiękniejszych świąt dobroczynności w Polsce. Przygotowywane od tygodni Szlachetne Paczki trafiają do wszystkich potrzebujących włączonych do 19. edycji programu. W tym roku wolontariusze przekażą dedykowaną pomoc 14,5 tys. rodzin. Wciąż można zostać darczyńcą.

W samym województwie śląskim obdarowanych zostanie ok. 1,5 tysiąca rodzin. W pomoc zaangażowały się różne organizacje i instytucje, m.in. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. 

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce.

Łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretna osoba wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Już od blisko 20 lat Szlachetna Paczka niesie mądrą pomoc tym, którym zabrakło szczęścia. Potrzebujący otrzymują wsparcie materialne, a wraz z nim – nadzieję na wyjście z trudnej sytuacji i impuls do zmiany życia. Do tej pory wartość pomocy przekazanej potrzebującym przekroczyła 339 mln zł. W niesienie pomocy angażują się również osoby publiczne. W zeszłym roku Szlachetną Paczkę tworzyli m.in. reprezentanci Polski w piłce nożnej, znani siatkarze, tacy jak Andrzej Wrona, siostry Radwańskie, Joanna Jędrzejczyk czy Olga Frycz. W zeszłym roku w działania Szlachetnej włączyło się ponad 635 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej rodzinom w potrzebie przekroczyła 47 mln zł. 

Foto: Szlachetna Paczka

Czytaj także: Rusza szlachetna paczka


Komentarze