Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

We wtorek i środę nocne zatrzymania ruchu na autostradzie A1

Wiadomości
W nocy z wtorku na środę oraz ze środy na czwartek na budowanej autostradzie A1 w Łódzkiem planowane są prace wymagające czasowych zatrzymań ruchu. Dotyczy to odcinka trasy między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem.

O utrudnieniach dla kierowców, związanych z prowadzonymi od ponad roku pracami przy kompleksowej przebudowie autostrady A1, poinformował rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Maciej Zalewski.

"W związku z kolejnym etapem prac na budowie autostrady A1 – na odcinku B Piotrków Trybunalski – Kamieńsk, w ciągu dwóch kolejnych nocy: z 6 na 7 (z wtorku na środę) i z 7 na 8 października (ze środy na czwartek), między godzinami 23.00 i 4.00 wstrzymywany będzie ruch. Ma to związek z pracami przy wiadukcie na drodze gminnej Bujany Krężna – Kolonia Krężna, na 361. kilometrze trasy A1" - wyjaśnił Zalewski.

Dodał, że przerwy będą trwały ok. 15 minut każda, przy czym - jak ocenia wykonawca - będzie ich około czterech.

Ten odcinek trasy można ominąć, jadąc z Piotrkowa Trybunalskiego do Kamieńska drogą krajową nr 91. Analogicznie w przeciwnym kierunku. "Apelujemy o ostrożność i rozsądek, a także do stosowania się do poleceń osób kierujących ruchem" – zaznaczył rzecznik. (PAP)