Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Walentynki w śląskich orkiestrach: wieczór z Hollywood i dedykacja dla ukochanej osoby

Konkurs, w którym można wygrać dedykację piosenki o miłości ukochanej osobie, przygotowała - z okazji zbliżających się walentynek - Filharmonia Śląska w Katowicach. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia zabierze melomanów do Hollywood.

Obie katowickie orkiestry poinformowały właśnie o planach na walentynki.

Filharmonia Śląska organizuje romantyczny konkurs pod hasłem: "Usłysz mnie, Walentynko!". Należy odpowiedzieć na pytanie, które brzmi: "Z jakim utworem lub piosenką kojarzy Ci się Twoja Walentynka i dlaczego?" i zamieścić swoją odpowiedź w komentarzu pod postem konkursowym filharmonii na FB.

Nagrodą w konkursie jest dedykacja piosenki, zaśpiewanej przez Chór Filharmonii Śląskiej. Prelegent wygłosi dedykację, a po niej chór zaśpiewa jeden z 6 utworów: "What a wonderful world" Louisa Armstronga, "Somebody loves me" George’a Gershwina, "Can’t help falling in love" Elvisa Presleya, "Killing me softly" autorstwa Charlesa Foxa i Normana Gimbela, "Tonight, tonight" z musicalu "West side story" (muzyka - Leonard Bernstein, tekst - Stephen Soundheim) oraz "Can you feel the love tonight" Eltona Johna – wszystkie w opracowaniu na chór mieszany. Utwory będą publikowane na Facebooku Filharmonii Śląskiej w weekend 13–14 lutego.

"Wieczór w Hollywood" przygotowywany na 14 lutego przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach to z kolei specjalny koncert online z muzyką z największych kinowych przebojów, takich jak "Gwiezdne Wojny", "Władca Pierścieni", "Indiana Jones". "Pożegnanie z Afryką" czy "Szczęki", w transmisji live prosto z sali NOSPR. Na finał - suita z filmu "Cinema Paradiso" autorstwa najsłynniejszego europejskiego kompozytora muzyki filmowej - Ennio Morricone. Za pulpitem dyrygenckim stanie Adam Sztaba. Koncert będzie transmitowany w systemie płatnego dostępu.

Źródło: PAP


Komentarze