Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

W ten weekend Ustroń będzie Polską Stolicą Tanga!

Skocz w Beskidy
Jeszcze nie tak dawno, bo 3 stycznia 2020 r. rozpoczynał się „Beskid Tango Marathon 2020 – 6th Winter Edition”, a już dziś Ustroń zaprasza na kolejną odsłonę czerpania przyjemności i rozrywki z jedynego w swoim rodzaju tańca podczas „Ustroń Tango Open Air Festival”. Odbędzie się w dniach 25-27 września br. , a jego program jest bardzo bogaty.

Tango jest tańcem, którego nie sposób porównać do żadnego innego na świecie. Pobudzający zmysły, będący pełen emocji i namiętnej ekspresji partnerów podczas poddawania się dźwiękom, niejako wychodząc poza rzeczywistość ich otaczającą.

W tangu, tak naprawdę, - co Państwa zapewne troszkę zdziwi - nie jest ważny tak bardzo sam taniec, a... bardziej sposób chodzenia, co widać podczas wszystkich konfiguracji tej magicznej konstelacji ruchów.

Do miasta przepełnionego zielenią, pięknymi, górskimi widokami, tężniami, na każdym rogu tętniącego zaproszeniami do skoncentrowania się na zdrowym, radosnym trybie życia – przyjadą tancerze „boskiej nuty” ze wszystkich stron świata. Właśnie po to, aby celebrować ten piękny styl taneczny, związaną z nim bogatą tradycję, historię oraz po prostu – przyjemność.

A co możemy znaleźć w programie festiwalu?

Bezpłatną prelekcję o tangu argentyńskim ilustrowaną tangiem na żywo!

Prowadzona będzie przez wybitnego znawcę tematu Lechosława Hojnackiego. Po czym nastąpi wtopienie się w świat tanga podczas Milongi Festiwalowej wraz „TDJ Luis Cono” (Chile/Szwecja/Polska) oraz „TangoDealer Lechosław”

Rewelacyjnie zapowiada się sobota na „Ustroń Tango Open Air Festival” w ustrońskim Amfiteatrze.

Jej kulminacyjnym punktem będzie koncert kwartetu „Bandonegro” (orkiestry zapraszanej i znanej na całym świecie –  oczywiście także do ojczyzny tanga – Argentyny). Podczas ich występu, show do muzyki na żywo wykonają Patrycja Cisowska-Grzybek i Jakub Grzybek. Dla tańczących przez cały czas (za wyjątkiem pierwszego utworu oraz pokazów tanga) na scenie przed orkiestrą będzie dostępny parkiet taneczny – duch tanga zagości zatem w Amfiteatrze w pełnym wydaniu!

Dodatkowo, w każdym dniu będą liczne milongi, warsztaty dla uczestników i wszystkich chętnych, bezpłatne lekcje tanga i pierwsze lekcje dla tych, którzy chcą zacząć niezwykła przygodę z najbardziej emocjonalnym tańcem świata.

Zapraszamy do Ustronia! Na „Ustroń Tango Open Air Festival”

Wszystkie szczegóły oraz cały program znajdą Państwo na plakacie dotyczącym festiwalu, jak i w pozostałych materiałach.