Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
28 °C
AAA

W tarnogórskich Lasowicach powstaną nowe mieszkania

W ramach Społecznej Inicjatyw Mieszkaniowej Śląsk w tarnogórskich Lasowicach powstanie 128 mieszkań. Wszystkie mają zostać przeznaczone na wynajem dla osób o umiarkowanych dochodach. Inwestycja będzie realizowana przez gminę Tarnowskich Góry przy wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa i Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Tarnogórska Rada Miejska wyraziła przed tygodniem zgodę na przekazanie na rzecz #SIMŚląsk 4 mln złotych z rządowej dotacji. Będzie to oznaczało, że w sumie miasto przekazało na ten cel 7 mln oraz działkę przy ul. Andersa w sąsiedztwie wybudowanych niedawno dwóch bloków z 72 miejskimi mieszkaniami.

Nowe budynki są w tej chwili projektowane, ich budowa ma się zacząć w przyszłym roku. Koniec inwestycji planuje się na rok 2025.

W ramach współtworzonej przez Zabrze, Świętochłowice oraz Chorzów spółki, Tarnowskie Góry przekazały w ubiegłym roku 1,3 hektara terenu przy ul. Andersa w Lasowicach. Budynki mają powstać w sąsiedztwie wybudowanych przez miasto dwóch bloków, gdzie znalazły się 72 miejskie mieszkania komunalne. Lokale te uchodzą za nowoczesne i funkcjonalne. Przed pięciu laty wybudowano obok nich około 50 miejsc parkingowych, plac zabaw, chodniki, alejki i zieleń, partery bloków zostały dostosowane dla osób niepełnosprawnych oraz wyposażono je pomieszczenia na rowery i wózki dziecięce.

O unikalności projektu autorstwa Zalewski Architecture Group, zgrabnym połączeniu współczesnej estetyki obiektów z wygodnymi rozwiązaniami funkcjonalno-przestrzennymi świadczyła jego nominacja do nagrody Housemarket Silesia Awards 2017 w kategorii Architektura.

 

Źródło: UM Tarnowskie Góry