Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

W Raciborzu powstanie piętrowy parking. Pomieści ok. 150 samochodów

foto poglądowe/pixabay.com
Prezydent Miasta Racibórz ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej dla zadania „Budowa wielopoziomowego parkingu przy ul. Kowalskiej”. To krok w stronę poprawy sytuacji dostępności miejsc parkingowych dla kierowców w Raciborzu.

Na miejscu parkingu całodobowego przy ulicy Kowalskiej powstanie wielopoziomowy parking, który znacząco zwiększy liczbę dostępnych miejsc w rejonie centrum Raciborza. Zaplanowano wybudować trzykondygnacyjny obiekt, w którym przewidziano około 150 miejsc postojowych. Przy budowie płytowo-szkieletowej konstrukcji parkingu zagospodarowane zostanie około 2 500 m2 powierzchni terenu.

 

Doskonale rozumiem, że miejsc parkingowych nigdy za wiele. Niejednokrotnie otrzymuję sygnały od mieszkańców, ale również i gości, że w centrum Raciborza należałoby wyznaczyć więcej miejsc parkingowych. Rozwiązaniem jest budowa wielokondygnacyjnych parkingów na miejscu tych już istniejących. Cieszę się, że w tym celu podejmujemy prace projektowe przy ulicy Kowalskiej. Inwestycja ta z jednej strony znacząco poprawi komfort kierowców, a z drugiej nie wpłynie negatywnie na miejską przestrzeń

mówi Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy.

Źródło: UM Racibórz