Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
24 °C
AAA

W powiecie pszczyńskim rusza akcja humanitarna dla uchodźców

Wiadomości
Od 27 października do 3 listopada Powiat Pszczyński i Grupa Ratownicza HKR Pszczyna wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem organizują akcję humanitarną dla uchodźców znajdujących się w placówkach przy granicy oraz w terenie.

Zbiórka darów jest reakcją na prośby mieszkańców naszego powiatu, którzy chcą włączyć się w pomoc uchodźcom i migrantom. - Mieszkańcy mają potrzebę pomagania, zwracają się do nas, żebyśmy zorganizowali zbiórkę darów, dlatego podejmujemy te działania. Kierujemy się przede wszystkim potrzebą udzielenia humanitarnej pomocy, widząc skalę problemu i grupę ludzi narażonych na długotrwałe przebywanie w bardzo trudnych warunkach - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Od środy 27 października w Pszczynie zbierane będą ciepłe kurtki, buty, śpiwory, butelki z filtrem i żywność. Odzież i buty powinny być nowe bądź używane, ale nadające się do bezpośredniego przekazania. Dary można dostarczyć do domu parafialnego przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie, gdzie będą odbierać je harcerze-wolontariusze.

- Dziękuję pani Monice Luks za konkretne działania w tym kierunku i współpracę. Podobne zbiórki na rzecz uchodźców przebywających na granicy polsko-białoruskiej ruszyły w całej Polsce. Chcemy włączyć się w te akcje humanitarne. Nie możemy być obojętni na krzywdę drugiego człowieka  - dodaje starosta.

Akcja w powiecie pszczyńskim organizowana jest z Polskim Czerwonym Krzyżem, który współpracuje ze Strażą Graniczną i organizacjami pomocowymi działającymi na granicy stanu wyjątkowego, przekazując im pakiety pomocowe dla uchodźców.

Dary rzeczowe takie jak

- śpiwory - tylko syntetyczne

- buty (nieprzemakalne, zimowe, wszystkie rozmiary damskie, męskie i dziecięce)

- kurtki (ciepłe, nie puchowe, wszystkie rozmiary damskie, męskie i dziecięce)

- butelki z filtrem do wody

- żywność: konserwy bez wieprzowiny i żywność dla dzieci o długim terminie przydatności

Dary rzeczowe będą przyjmowane od 27 października do 3 listopada w godzinach 15.00 - 18.00 przez harcerzy-wolontariuszy w budynku domu parafialnego przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie (ul. Skłodowskiej-Curie 1).

info. prasowa


Komentarze