Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
13 °C
AAA

W niedzielę 4 lipca Bieg Bohaterów w Katowicach

Wiadomości
Zdjęcie: silesiamarathon.pl
Czekaliśmy z utęsknieniem do momentu, gdy będziemy mogli poinformować o kolejnym sportowym wydarzeniu. Przed nami bieg na symbolicznym dystansie 4,2 km – Bieg Bohaterów. Impreza odbędzie się w niedzielę 4 lipca w godzinach popołudniowych. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, bo oprócz dobrej sportowej rywalizacji ma na celu także uświetnienie obchodów upamiętniających setną rocznicę III Powstania Śląskiego.

Trasa biegu jest nieprzypadkowa i wyjątkowa aż z trzech powodów. Po pierwsze prowadzi ona śladem biegowym Silesia Marathon, choć pobiegniemy w kierunku odwrotnym niż maraton. Po drugie bieg symbolicznie połączy dwa miejsca nawiązujące do Powstań Śląskich. Startujemy z Alei Wojciecha Korfantego przy pomniku Powstańców Śląskich w Katowicach i biegniemy do mety w Parku Śląskim usytuowanej na Placu Powstań Śląskich (przy głównej bramie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego). Po trzecie – bieg zaliczany jest do Triady Biegowej Powstań Śląskich.

Zawody odbędą się w formie rywalizacji indywidualnej na czas. Czy będziemy mogli wystartować w mniejszych lub większych grupach, tego dziś jeszcze nie wiemy – na ten moment najważniejszy jest fakt, że pobiegniemy!
Gotowe są już pamiątkowe koszulki sportowe, czekają też medale dla każdego zawodnika, który ukończy bieg. Wkrótce je zaprezentujemy.

Nasze wydarzenie będzie prawdziwym biegowym świętem dla całych rodzin, dla początkujących i zaawansowanych biegaczy. Dla WSZYSTKICH miłośników dobrej, biegowej zabawy.

Informacje na temat Biegu Bohaterów śledzić będziecie mogli na stronie internetowej http://biegbohaterow.pl/

 

Źródło: UM Katowice / Silesia Maraton