Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

W Mysłowicach trwa rekultywacja terenów pokopalnianych [WIDEO]

Wiadomości
W części zakładu A kopalni Mysłowice rozpoczęły się prace rekultywacyjne polegające na przygotowaniu zdegradowanych nieruchomości po nowe zagospodarowanie. Realizuje je Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Prace uzupełniające prowadzone przez wykonawcę na terenie dawnego zakładu A kopalni Mysłowice, czyli wzdłuż ulicy Świerczyny, zostały już w pierwszej części zakończone. Wykonawca podaje, że potrzebuje jeszcze około 2 tygodni, by zamknąć część drugą i to chce zrobić w sierpniu

– mówi Wojciech Jaros, rzecznik prasowy SRK S.A.

Na czerwcowej sesji Rady Miasta Mysłowice wyraziła zgodę na przejęcie części A terenów pokopalnianych. To ponad 9-hektarowy obszar o wartości około 11 milionów złotych. Znajdują się na nim obiekty, które są objęte ochroną konserwatorską - np. budynek oraz magazyn maszyny wyciągowej, wieża nadszybowa z szybu Łokietek, czy też budynek kompresorowni sprężarek i elektrowni.

Z krajobrazu miasta zniknęły już budynki z części B znajdującej się przy ul. Katowickiej - wyburzono dawną sortownię, której część zawaliła się w maju 2020 roku, a także stację załadowczą i przesypową, budynek załadowni czy wagowni.

Spektakularne wyburzenia są już sfinalizowane. Trwa uprzątanie terenu i trwa rekultywacja terenu. Można powiedzieć, że prace przesuwają się od ulicy Bytomskiej w kierunku Katowic

– dodaje Wojciech Jaros.

Prace w części B na terenach pokopalnianych mają się zakończyć w listopadzie 2021 roku.

Zobaczcie nagranie o rekultywacji:


Komentarze