Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-5 °C
AAA

W kopalniach więcej ozdrowieńców niż nowych zakażeń

Wiadomości
We wtorek zmniejszyła się liczba zarażonych koronawirusem pracowników Polskiej Grupy Górniczej i Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Łącznie w obu spółkach od poniedziałku potwierdzono 54 nowe zakażenia, a 102 górników uznano za ozdrowieńców. W kwarantannie jest ponad 930 osób.

Wtorkowe dane dwóch największych spółek węglowych potwierdzają tendencje widoczne od ponad tygodnia - choć liczba zakażonych pracowników nadal rośnie, jest ona mniejsza od liczby górników, którzy - zgodnie z dobowymi raportami - pokonali koronawirusa i mogą wrócić do pracy.

Obecnie w PGG zakażonych jest 303 pracowników, wobec 332 dobę wcześniej, a w JSW choruje 95 osób, wobec 114 w poniedziałek.

Najwięcej zakażonych jest w Polskiej Grupie Górniczej, gdzie od początku epidemii zachorowało 4148 osób (od poniedziałku potwierdzono 33 nowe zakażenia), a wyzdrowiało 3841 osób (wzrost w ciągu doby o 62 osoby). Kwarantanną jest objętych 678 pracowników wobec 731 dzień wcześniej. Także w całym minionym tygodniu liczba ozdrowieńców była w PGG wyższa od liczby nowych zakażeń.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej od poniedziałku potwierdzono 21 nowych przypadków zachorowania (po siedem w kopalniach Budryk i Pniówek, 6 w kopalni Borynia, jedno w kopalni Zofiówka), a 40 kolejnych osób wyzdrowiało.

Łącznie od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 4414 pracowników jastrzębskiej spółki, z których 4319 wyzdrowiało. Kwarantanną objętych jest obecnie 258 osób, o 58 mniej niż w poniedziałek.(PAP)


Komentarze