Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
20 °C
AAA

W Katowicach przyznano 6 tysięcy numerów PESEL dla Ukraińców [WIDEO]

Wiadomości
Kilkadziesiąt tysięcy uchodźców z Ukrainy znalazło schronienie w Katowicach. Prawie 6 tysięcy osób ma już swój numer PESEL.

Do Katowic przybywa najwięcej uchodźców z Ukrainy ze wszystkich miast województwa śląskiego. Miasto jest dla nich albo punktem przesiadkowym, albo miejscem, gdzie znajdują schronienie. Od ponad dwóch tygodni obywatele Ukrainy, którzy przyjechali do Polski po agresji Rosji, mogą ubiegać się o numery PESEL i zakładać "profile zaufane". Zajmują się tym Urzędy Gmin i Miast. W samych Katowicach do tej pory pozytywnie zweryfikowano prawie 6 tysięcy wniosków o przyznanie numeru PESEL.

- Szacujemy, że uchodźców mamy około 30 tysięcy. Tych zidentyfikowanych z numeru PESEL to prawie 6 tysięcy osób. Dodatkowo możemy wspomnieć o kilku tysiącach osób, które zostały obsłużone bezpośrednio przez pracowników naszego miasta- komentuje prezydent Katowic, Marcin Krupa. 

Prezydent Katowic dodaje, że pierwsi uchodźcy zostali już przyjęci do drugiego budynku po akademikach Uniwersytetu Ekonomicznego. - Trwają jeszcze prace przygotowawcze i remontowe - mówi prezydent Katowic. 

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:


Komentarze