Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

Katowice przygotowują się do Światowego Forum Miejskiego

Briefing prasowy dotyczył przygotowań do Światowego Forum Miejskiego, które odbędzie się w Katowicach w 2022 roku. Jest to najważniejsza i największa impreza na świecie poświęcona tworzeniu i realizacji polityk miejskich, którą organizuje UN-Habitat, agenda ONZ ds. urbanizacji i osiedli miejskich. Wydarzenie odbywa się co dwa lata i gromadzi około 20 tysięcy uczestników z całego świata.

W dzisiejszym briefingu wzięli udział: Małgorzata Jarosińska-Jedynak - minister Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Grzegorz Puda- Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej.

Katowice jako gospodarz World Urban Forum 11 po raz kolejny będą angażować się w dyskusję o problemach współczesnych miast.

Analiza działań naszego miasta na wielu płaszczyznach: społecznych, gospodarczych i środowiskowych, dokonana przez nas pod kątem siedemnastu celów zrównoważonego rozwoju, pomoże lepiej przygotować się do wydarzenia. Siedemnaście kierunków rozwoju świata zostało spisanych w dokumencie nazwanym Agenda 2030. Trwająca od czerwca kampania ma na celu podzielenie się z mieszkańcami efektami naszych badań.

pisze na facebooku prezydent katowic marcin krupa

Kolejne odsłony kampanii, wraz z informacją o działaniach jej towarzyszących, będzie można śledzić na wuf11.katowice.eu oraz na miejskich profilach społecznościowych.

W Katowicach politykę prospołeczną uczyniliśmy jednym z naszych priorytetowych działań. Pochylamy się nad rodzinami, oddając kolejne osiedla budowane w formule TBS, zwiększamy liczbę miejsc w żłobkach i przedszkolach, tworzymy programy profilaktyczne, których adresatem są mieszkańcy w każdym wieku. Realizujemy też szereg projektów kierowanych do seniorów czy osób niepełnosprawnych. Są to m.in. programy „Aktywny Senior”, „Babcia, Dziadek i ja w Katowicach”, Złota Rączka, Katowickie Centrum Seniora, Srebrny Telefon dla seniorów. Oczywiście należy pamiętać także o jakości życia w sferze rekreacji, w którą idealnie wpisują się nowo wybudowane baseny czy też rewitalizacja parków

czytamy dalej.

Źródło: facebook.com/krupamarcinpl


Komentarze