Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
18 °C
AAA

W Istebnej powstanie most łączący Polskę, Czechy i Słowację!

Skocz w Beskidy
istebna.eu
Dobre wieści z Trójstyku. Włodarze gmin: Łucja Michałek - Wójt Gminy Istebna i Obec Čierne - Starosta Pavel Gomola spotkali się 28 maja 2021 roku na Trójstyku, aby wspólnie podpisać umowę na wyłonienie wykonawcy mostu łączącego Polskę, Czechy i Słowację.

Jest to kolejny krok w drodze do bezpiecznego umożliwienia przepływu turystów pieszych i rowerowych przez granice 3 państw.

W ramach porozumienia między Istebną i Ciernem, na których terenie będzie się znajdował most, konkurs na wyłonienie firmy realizującej budowę mostu ogłosi gmina Cierne, po uprzednim skompletowaniu wszystkich dokumentów przez obie strony.

W spotkaniu udział wzięli również sołtys wsi Jaworzynka Bogusława Kawulok i Józef Michałek z UG Istebna.

W planach jest most o konstrukcji stalowej z elementami drewna. Ważny jest fakt iż, oprócz pieszych zwiedzających teren Trójstyku, bez przeszkód granicę przekroczą także rowerzyści. To dobra wiadomoasć szczególnie, że tuż za słowacką granicą znajdują się historyczne Szańce (Valy) do których prowadzi ścieżka, a dalej do Sviercinovca na Stare Szańce i do Czadeczki w stronę drogi łączącej Polskę i Słowację.

Mamy nadzieję, że wszystkie zadania i plany pójdą zgodnie z założeniami i już niedługo będziemy mogli spokojnie przejść na słowacką stronę.

Źródło: istebna.eu


Komentarze