Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

W Cieszynie otwarto kapsułę czasu z 1984 roku

Wiadomości
fot. UM Cieszyn
W końcu odkryto, co znajdowało się w kapsule czasu, ukrytej w bani na wieży ratuszowej w 1984 roku. Wskutek silnego wiatru, 10 sierpnia 2017 roku iglica spadła z wieży ratusza. Wśród historycznych skarbów znalazła się nawet... kartka na żywność.

Tuba, w której ukryte były skarby z 1984 roku była częścią kapsuły czasu, znajdującej się na wieży cieszyńskiego ratusza. Nie wiemy, na kiedy planowano pierwotnie jej otwarcie, bo silny wiatr sam postanowił o tym zadecydować. 10 sierpnia 2017 roku podczas wichury, iglica spadła z wieży ratusza. Od tego czasu zawartość kapsuły czasu była zdeponowana w Urzędzie Miejskim w Cieszynie.

Wśród skarbów w tubie znalazły się m.in. Głos Ziemi Cieszyńskiej z dnia 24 sierpnia 1984 roku, karta na żywność, odznaka NSZZ Solidarność Cieszyn, stare monety, Dzieje Cieszyna oraz stan miasta na rok 1984 a także stare fotografie i pocztówki. Artefakty zostały przekazane do Muzeum Śląska Cieszyńskiego, gdzie już niebawem będzie można je zobaczyć na wyjątkowej wystawie.