Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
26 °C
AAA

W Bytomiu ruszyła wycinka obumarłych drzew, o którą apelowali mieszkańcy

Wiadomości
fot. pixabay.com
W tym miesiącu w Bytomiu prowadzone będą wycinki drzew, których stan fitosanitarny jest na tyle zły, że konieczne jest ich usunięcie, aby nie zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców.

Zaplanowano wycinkę  22 drzew w różnych częściach miasta.  Pod piłę pójdą w większości drzewa wskazane przez mieszkańców. To w większości  drzewa chore, obumarłe, stwarzające zagrożenie dla pieszych lub ruchu samochodów.

Wycinka drzew prowadzona na terenach miejskich realizowana jest przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu po uzyskaniu zgody organu administracyjnego, wydającego decyzję na usunięcie drzew.

Po sprawdzeniu stanu fitosanitarnego, okazało się, że większość wskazanych do usunięcia drzew jest chora.

Tak jest w przypadku pojedynczych egzemplarzy przy ulicach: Piłsudskiego, Chorzowskiej, Jesionowej, Pochyłej,  Myśliwca czy przy Szybach Rycerskich, gdzie ocena dendrologiczna była jednoznaczna.

O przeprowadzenie oględzin drzew najczęściej apelują sami mieszkańcy widząc pochylone drzewa lub przypadki łamania gałęzi i przewracania się drzew w trakcie burz oraz silnego wiatr.

I tak przy ul. Chroboka i Baczyńskiego pochylone drzewa zaburzają  skrajnie jezdni, co stwarza niebezpieczeństwo dla poruszających się tam samochodów, dlatego też znikną stamtąd trzy klony jesionolistne i robinia akacjowa.

W wrześniu wycięte zostaną też cztery żywotniki olbrzymie rosnące wzdłuż zabytkowego muru oporowego dawnej KWK Rozbark (obecnie Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych). W miejscu wyciętych drzew będą prowadzone nasadzenia zastępcze.

Wycinka będzie prowadzona od  17 września do końca miesiąca.

 

Źródło: UM Bytom


Komentarze