Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Nowe czujniki powietrza w Bytomiu

Na mapie Bytomskiego Alarmu Smogowego pojawiły się kolejne czujniki pomiarowe, dzięki którym można sprawdzić rzeczywisty stopień zanieczyszczenia powietrza w dodatkowych czterech lokalizacjach.

Nowe czujniki zainstalowano na dachu budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Żołnierskiej w Górnikach, a także na Szkole Podstawowej nr 47 przy ul. Kościuszki w Stolarzowiach. Jakość powietrza mogą też sprawdzić mieszkańcy Łagiewnik, który mogą już odczytywać wartości z czujników zamontowanych na dachach Szkoły Podstawowej 28 przy ul. Armii Krajowej oraz Szkoły Podstawowej nr 27 przy ul. Świętochłowickiej.
 

[CZYTAJ TAKŻE: Centra przesiadkowe i rośliny - Katowice kontra smog]

Instalacja czujników pomiarowych, to kolejne po programie dofinansowań do zmian systemów ogrzewania oraz trwających akcjach kontrolnych przy wykorzystaniu drona i uruchomieniu we współpracy z PEC Sp. z o.o. Bytomskiego Alarmu Smogowego, proekologiczne przedsięwzięcie, którego celem jest m.in. ograniczenie niskiej emisji oraz działalność edukacyjna. Przypomnijmy, że jak dotąd zainstalowano w mieście 8 ekosłupków oraz 23 czujniki informujące mieszkańców o jakości powietrza.

Jakość powietrza sprawdzisz tutaj


Komentarze