Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

W Będzinie nie będzie wyborów prezydenckich?

Koronawirus
Prezydent Będzina, Łukasz Komoniewski, sprzeciwił się otwarcie wyborom prezydenckich zorganizowanych podczas zagrożenia koronawirusem! O swojej decyzji poinformował przez Facebooka!

(...) podjąłem decyzję, iż nie podpiszę stosownych dokumentów w sprawie wyborów - nie zamierzam narażać zdrowia i życia tysięcy ludzi – urzędników, którzy są odpowiedzialni za uruchomienie, przygotowanie i przeprowadzenie całej procedury wyborczej, setek osób, które przez cały dzień i noc miałyby pracować w poszczególnych komisjach, a przede wszystkim mieszkańców naszego miasta, którzy chcąc spełnić swój obywatelski obowiązek przyszliby zagłosować (...) - czytamy w oświadczeniu prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Co to oznacza w praktyce? Jeżeli w Będzinie nie zostaną przygotowane lokale wyborcze oraz komisje, to mieszkańcy miasta nie będą mogli wziąć udziału w wyborach. Podobną decyzję podjął wójt gminy Jaworze koło Bielska-Białej, który w sobotę zadeklarował, że nie pozwoli urzędnikom na pracę przy wyborach. W ten sposób oznajmił, że wyborów prezydenckich w pierwotnym terminie w jego gminie nie będzie. 


Komentarze