Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

W 3 godziny 3 kierowców straciło prawo jazdy

Wiadomości
fot. KMP w Żorach
To byli pracowity dzień dla policjantów z Żor. W ramach akcji "Trzeźwość" od rana kontrolowali drogi, i tylko w czasie 3 godzin odebrali uprawnienia trzem kierującym, w tym dwóm na "podwójnym gazie".

Policjanci kontrolują drogi, nie tylko by - jak twierdzi wielu "podreperować budżet", ale przede wszystkim wyeliminować niebezpieczeństwo, jakie stwarzają pijany kierowcy, pod wpływem narkotyków lub kierujący autem bez przeglądu. Tylko w ciągu 3 porannych godzin w wyniku kontroli drogowej uprawnienia do kierowania straciło 3 kierujących, w tym dwóch z alkoholem w organizmie. 


Pierwszy w ręce mundurowych wpadł 24-latek, który na ulicy Głównej w Żorach przekroczył prędkość o ponad 50 km/h, pomimo iż był trzeźwy, to zgodnie z obowiązującymi przepisami uprawnienia stracił na 3 najbliższe miesiące. Kolejnych dwóch żoran kierowało pojazdami na „podwójnym gazie”. Na ulicy Pszczyńskiej tuż po godzinie 6:00 47-letni kierujący samochodem renault, a następnie około 6:30 na ulicy Głównej 66-latek, który kierował samochodem marki Opel Corsa. Drugi z mężczyzn dodatkowo przekroczył prędkość w terenie zabudowanym aż o 59 km/h.