Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
6 °C
AAA

Uszkodzone dachy, powalone drzewa, zniszczone samochody - wichura demoluje woj. śląskie

Wiadomości
KM PSP Siemianowice Śląskie
Silny wiatr szaleje. Cały kraj zmaga się z podmuchami, które mogą mieć nawet 100 km/h. Taka sytuacja może utrzymać się do godzin wieczornych.

Niż Nadia nie odpuszcza. Silny wiatr utrudnia życie mieszkańcom województwa śląskiego. Przeszkadza również wszystkim wolontariuszom WOŚP, którzy zbierają pieniądze w ramach 30. finału. Jest niebezpiecznie, o czym świadczą liczne gałęzie i przedmioty na drogach oraz chodnikach.

Według danych z godziny 14:00, straż pożarna interweniowała ponad 840 razy przy usuwaniu skutków silnego wiatru. Najwięcej zdarzeń odnotowano w pow.: tarnogórskim, gliwickim i częstochowskim, m. Częstochowa, Bytomiu. Uszkodzonych zostało 76 dachów. Takie zdarzenie miało miejsce m.in. w Katowicach, gdzie wiatr zerwał część poszycia dachu z bloku na osiedlu Tysiąclecia. 

W Siemianowicach Śląskich powalone drzewa uszkodziły pojazdy i zablokowały drogi. W Mysłowicach wiatr zerwał element elewacji jednego z bloków. 

Nadchodzi wieczór. Na drogach utrzymuje się dużo wody, która może zamarznąć. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.