Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Ustroń w Nowy Rok wkracza z nową odsłoną platformy internetowej [FOTO]

Wielofunkcyjna platforma informacyjno-komunikacyjna e-Ustroń została stworzona w celu powiadamiania i komunikacji w obrębie społeczności miasta Ustroń. 

Platforma składa się z modułów: Strona Urzędowa (strona miejska); Portal turystyczny: visit.ustron.pl; Kultura kultura.ustron.pl oraz strona Muzeum Miejskiego muzeum.ustron.pl i Sport – sport.ustron.pl.
Każdy z powyższych modułów dzieli się na poszczególne zakładki. 

Głównym celem portalu turystycznego jest zaprezentowanie atrakcji, szlaków górskich, bazy noclegowej oraz gastronomicznej oraz innych obiektów turystycznych na terenie miasta Ustroń. 

- Podkreślają przedstawiciele magistratu

Moduł ten jest zaprojektowany także z myślą o przedsiębiorcach, którzy w tym miejscu mogą reklamować i prezentować swoje oferty (noclegi, menu w lokalach gastronomicznych). Na portalu widnieją podstawowe informacje, cenniki, godziny otwarcia, a także kontakt telefoniczny i mailowy do poszczególnych obiektów, dzięki czemu turysta może łatwo skontaktować się z danym miejscem.
 

Na stronie została stworzona możliwość dodawania poszczególnych atrakcji do “Plannera podróży”, w którym można tworzyć własne propozycje wycieczek - ma on możliwość pobrania oraz wydruku.

Moduł turystyczny jest uzupełniony o podstawowe informacje na temat komunikacji w mieście - przedstawiono komunikację kolejową, autobusową oraz Taxi, a także miejsca parkingowe.

Dodatkową atrakcją wprowadzoną do portalu jest “Gra terenowa”, która umożliwia poznanie najważniejszych atrakcji i punktów turystycznych w Ustroniu.
 

Portal Kultura dzieli się na podstronę kultura.ustron.pl, a dodatkowo w tym module została zaprojektowana nowa strona Muzeum Ustrońskiego. Celem modułu jest przedstawienie informacji na temat instytucji kultury znajdujących się na terenie miasta - Muzeum, Miejskiego Domu Kultury oraz Biblioteki.

Strona Muzeum jest zewnętrznym portalem pod adresem muzeum.ustron.pl - na stronie znajdują się informacje o muzeum, najcenniejszych eksponatach, zabytkach Ustronia, i dziedzictwie. Dodatkowo znajduje się tu Kronika Ustronia oraz Kronika Wydarzeń Muzealnych, których celem przybliżenie jest historii miasta.

Moduł Sport ma na celu zaprezentowanie obiektów sportowych znajdujących się na terenie Ustronia - są to między innymi boiska sportowe, korty tenisowe, a także obiekty dotyczące sportów zimowych - lodowisko oraz wyciągi i trasy narciarskie. Z poziomu portalu zostało umożliwione użytkownikowi rezerwowanie boisk sportowych.

W każdym z powyższych modułów wyświetlają się Wydarzenia i Aktualności.
 

Platforma umożliwia użytkownikowi stworzenie indywidualnego konta, które umożliwia przedsiębiorcom zgłoszenie swoich obiektów noclegowych i gastronomicznych. Natomiast każdy zainteresowany turysta czy mieszkaniec miasta może z poziomu swojego konta rezerwować boiska, rejestrować się na zbliżające się zawody i poznawać miasto z pomocą Gry terenowej. 

Nowy portal jest w pełni funkcjonalny i przyjazny dla użytkownika, dzięki czemu ułatwi mieszkańcom oraz turystom zdobywanie informacji na temat Ustronia, w tym komunikatów o nadchodzących wydarzeniach czy bieżących aktualnościach. Ponadto portal stanie się ważnym narzędziem promocyjnym, dzięki zawarciu w nim bazy noclegowej i gastronomicznej oraz gry terenowej.

Nowa witryna dostępna jest pod TYM LINKIEM! 


Komentarze