Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
19 °C
AAA

Urzędnik magistratu w Cieszynie zakażony koronawirusem

Miasta
Pracownik magistratu w Cieszynie jest zakażony koronawirusem. Przebywa w domu i czuje się dobrze. Kwarantanną zostało objętych 17 innych pracowników, mających z nim kontakt. Rzecznik samorządu Katarzyna Koczwara podała w piątek, że urząd funkcjonuje normalnie.

"Kierownictwo urzędu nie miało styczności z pracownikiem w ostatnich kilkunastu dniach. Nie zostało ono objęte kwarantanną. Znajduje się, podobnie, jak wszyscy pracujący w głównym budynku ratusza, pod nadzorem epidemiologicznym" – poinformowała Koczwara.

Rzecznik podkreśliła, że funkcjonowaniu magistratu nic w tej chwili nie zagraża. Dodała, że w sobotę "planowana jest dezynfekcja wszystkich pomieszczeń urzędu, w których znajdował się chory pracownik i jego współpracownicy objęci kwarantanną, oraz części wspólne ratusza".

"Przykro nam, że mimo zaostrzonych procedur i podejmowanych działań prewencyjnych w miejscu pracy, doszło do zakażenia naszego pracownika. Wszystkie podjęte natychmiast działania odbywają się w porozumieniu z Sanepidem. Kwarantannie poddani zostali współpracownicy z wydziału i osoby, z którymi w ostatnim czasie bezpośrednio się kontaktował" – dodał sekretarz miasta Stanisław Kawecki.

Koczwara poinformowała, że zakażony pracownik przebywa w domu, a jego stan jest dobry. W ostatnim czasie nie przebywał w ratuszu. 


Komentarze