Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
20 °C
AAA

Ukradli ołowiane odpady poprodukcyjne i zużyte akumulatory za 70 tys. zł. Grozi im do 5 lat więzienia

Wiadomości
Zdjęcie: Śląska Policja
Piekarscy kryminalni zatrzymali dwóch 41-latków, którzy wspólnie dokonali kradzieży ołowianych odpadów poprodukcyjnych oraz zużytych akumulatorów. Wartość skradzionego mienia to ponad 70 tysięcy złotych. Wróciło już ono do prawowitych właścicieli, natomiast amatorzy cudzego mienia usłyszeli zarzuty i zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im do 5 lat więzienia.

Piekarscy kryminalni zatrzymali kierowcę pojazdu ciężarowego oraz operatora wózka widłowego, którzy tydzień temu z terenu jednej z piekarskich firm usiłowali dokonać kradzieży ołowianych odpadów poprodukcyjnych o wartości ponad 5 tysięcy złotych i wadze ponad jednej tony. 41-latkowie, którzy zatrudnieni byli w dwóch osobnych firmach, weszli w „złodziejską spółkę” i z kradzieży zrobili sobie dodatkowe źródło dochodu.

Operator wózka widłowego nie rozładowywał z naczepy całego przywiezionego ładunku, który to następnie kierowca wywoził z terenu zakładu. Podczas przeszukania na jednej z posesji stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli kolejne tony skradzionych metali oraz zużytych akumulatorów o wartości blisko 70 tysięcy złotych. Jak się okazało, część metali została skradziona parę dni wcześniej z tej samej firmy. Skradzione mienie wróciło do prawowitych właścicieli, natomiast amatorzy cudzego mienia usłyszeli zarzuty, do których się przyznali i zostali objęci policyjnym dozorem. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

 

Źródło: Śląska Policja