Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
7 °C
AAA

Tyskie hospicjum z gigantyczną dotacją

Wiadomości
3,5 mln zł trafi do Fundacji Świetlikowo z Tychów. Na co zostanie przeznaczone?

Świetlikowo otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Na konto fundacji trafi 3,5 mln zł. Ma pokryć koszty rozbudowy Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci. W tyskiej placówce ma zostać oddanych kolejnych 10 miejsc. Inwestycja pozwoli na objęcie opieką dzieci z powikłaniami wcześniactwa, które wymagają szczególnego wsparcia.

- Bardzo się cieszę, że tak dobrze przygotowane i potrzebne projekty otrzymują niezbędne wsparcie. To szansa dla fundacji na rozwinięcie skrzydeł, ale przede wszystkim kolejne miejsca dla dzieci potrzebujących profesjonalnej opieki. Widać, że są w tym miejscu szczęśliwe, a dzięki tej inwestycji zarówno fundacja jak i jej podopieczni zyskają nowe możliwości” – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Prace remontowo-budowlane mają dostosować obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zostanie w nim zainstalowana winda, kupione zostaną materiały do prowadzenia terapii zajęciowej, środki jednorazowego użytku, doposażenie centrum w niezbędny sprzęt, zajęcia terapeutyczne dla dzieci, szkolenia i wsparcie dla opiekunów, a także utworzenie wypożyczalni sprzętu medycznego dla uczestników projektu.

- Jestem bardzo wdzięczna za możliwość realizacji tego projektu, który jest dla nas kolejnym, ważnym krokiem w rozwoju. Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci powiększy się, zyskamy windę i więcej przestrzeni, by móc wspierać rodziców w tym trudnym zadaniu, jakim jest opieka nad chorymi dziećmi – podkreślała Natasza Godlewska, prezes Zarządu Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.

Centrum Opieki Dziennej to jedna z niewielu specjalistycznych placówek wsparcia dziennego w Polsce. Uczestnikami projektu będą dzieci, które mają orzeczenie o niepełnosprawności, są nieuleczalnie chore, pochodzą z rodzin zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym oraz ich opiekunowie, którzy będą brać udział w szkoleniach w celu podniesienia jakości opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi.


Komentarze