Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
16 °C
AAA

TWO WOMEN, TWO SAXES w ramach LOTOS Jazz Festival

Nie przegap
W piątek, 28 lutego, o 19:00, zapraszamy na: koncert TWO WOMEN, TWO SAXES w ramach LOTOS Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa. TWO WOMEN / TWO SAXES – JAZZ W KINIE Marta Wajdzik Quartet My Planet Lakecia Benjamin Pursuance / The Music of the Coltrane

Dwie młode kobiety grające na saksofonach altowych, pochodzące z dwóch odległych krajów, Polski i USA, spotkają się na podwójnym, klubowym koncercie w Bielsku-Białej i Katowicach. Będą to dwie premiery. Jako pierwsza, premierowy materiał z debiutanckiej płyty My Planet wydanej przez Stowarzyszenie Sztuka Teatr, zaprezentuje Marta Wajdzik. Po przerwie odbędzie się koncert będący oficjalną, europejską premierą płyty Lakecia Benjamin Pursuance / The Music of the Coltranes.

Marta Wajdzik to niezwykle utalentowana, 18 – letnia saksofonistka związana z Bielską Zadymką Jazzową od wczesnych lat dziecięcych. Pierwsze jazzowe kroki stawiała podczas koncertów uczniów szkoły muzycznej na Festiwalowej Scenie Promocji. Następnie, już jako solistka wzięła udział w Gali Bielskiego Jazzu w klubie Klimat podczas 20. jubileuszowej edycji festiwalu. Wystąpiła również na gali 47 festiwalu Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka w Iławie. Rok później, już jako lider zaprezentowała swój autorski: Marta Wajdzik Project na Bielskiej Zadymce Jazzowej oraz w trakcie Sopot Jazz Festival. Mimo młodego wieku występowała już z takimi tuzami jazzu jak m.in.: Urszula Dudziak, Henryk Miśkiewicz, Robert Majewski czy Bracia Golcowie. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień m.in.: (2017) Najlepsza solistka konkursu Centrum Edukacji Artystycznej dla zespołów jazzowych w Warszawie; Najlepsza solistka 20 festiwalu Young Jazz and Blues Bands in Gdynia; 1 nagroda 10 festiwalu Tarnów Jazz Contest; (2019) 1 Miejsce w kategorii solista-instrumentalista Blue Note Poznań Competition; Grand Prix Junior Młyn Jazz Festival. Marta jest bardzo zaawansowaną technicznie saksofonistką i obdarzoną wielką wyobraźnią kompozytorką.

✓ MARTA WAJDZIK QUARTET
Marta Wajdzik – saksofon altowy
Paweł Tomaszewski – fortepian, rhodes piano
Robert Kubiszyn – bas
Paweł Dobrowolski – perkusja

Lakecia Benjamin to amerykańska saksofonistka jazzowa, funki i R&B. Jest przedstawicielką młodej sceny nowojorskiej. Występowała już z takimi gwiazdami jak Stevie Wonder, Alicia Keys, The Root i Macy Gray. Grała już w Białym Domu dla prezydenta Baracka Obamy. Wydała trzy dotychczas płyty. Nagrywając i koncertując z zespołem Lakecia Benjamin i Soul Squad dała się poznać, jako muzyk zainspirowany klasycznymi brzmieniami Jamesa Browna, Maceo Parkera, Sly i Family Stone i the Meters. Jej czwarty krążek, który ukaże się początkiem 2020 roku w USA, a którego premiera europejska odbędzie się na Bielskiej Zadymce Jazzowej poświęcony jest muzyce Johna Coltrane – jednego z najwybitniejszych twórców i reformatorów jazzu.

✓ LAKECIA BENJAMIN PURSUANCE/The Music of the Coltranes
Lakecia Benjamin – saksofon altowy
David Bryant – fortepian
Lonnie Plaxico – kontrabas
Darrell Green – perkusja
Charenne Wade – wokal

✓ Bilety:
www.filmowa.net/system.html?id=46737
[80 zł (parter) , 70 zł (balkon)]


Komentarze