Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
24 °C
AAA

Trwają intensywne poszukiwania zaginionej mieszkanki Sosnowca. W akcji śmigłowiec [WIDEO]

Wiadomości
Sosnowieccy policjanci prowadzą intensywne poszukiwania zaginionej 21 czerwca Leokadii Kupiec - lat 80. Kobieta cierpi na zaniki pamięci. Wykorzystując nieuwagę swojego syna wyszła z domu i do tej pory nie udało się jej odnaleźć. Do akcji poszukiwawczej użyto m.in. specjalistycznego sprzętu oraz psów tropiących. Do działań włączono również policyjny śmigłowiec.

Rysopis:

Wiek z wyglądu 75 lat, wzrost 165 cm, sylwetka krępa, włosy siwe, krótkie, oczy niebieskie, nos długi, prosty, uszy odstające, brak uzębienia na górze, uzębienie na dole pełne.

Stwierdzony ubiór w momencie zaginięcia: granatowe spodnie w groszki, buty sportowe trampki, bluza żółta z kapturem cienka, koszula niebieska,(na zabezpieczonym zapisie monitoringu kobieta ubrana jest w szare spodnie).

Cechy charakterystyczne i znaki szczególne:może posiadać przy sobie reklamówkę z sieci delikatesów Stokrotka lub OdiDo z zawartością bielizny, drutów oraz wełny

Policjanci prowadzący poszukiwania zabezpieczyli m. in. zapis monitoringu ze stacji paliw przy ul.Mikołajczyka, na którym (jak podejrzewamy z dużym prawdopodobieństwem) widoczna jest zaginiona idąca w kierunku Mysłowic (Dzielnica Dębowa Góra) - informuje policja.

Kamera kolejnego z zabezpieczonych do sprawy monitoringów uchwyciła fakt, że zaginiona ma na głowie jasną materiałową czapkę. Może być to istotnym z punktu widzenia świadków, którzy być może od tamtego czasu napotkali kobietę. Zapis pochodzi z dnia 21.06.2020 g 18.30  z jednej z kamer umieszczonych na ul.Wygody. Widać na nim prawdopodobnie zaginioną kobietę zmierzającą w kierunku ul. Wojska Polskiego. Jak ustalili policjanci, kobieta nie dotarła do ul. Wojska Polskiego, bowiem chwilę później wróciła się i weszła na ścieżkę prowadzącą w kierunku garaży zlokalizowanych na nieużytkach przy ul. Wygody/ Watta/ Wojska Polskiego (na tyłach Szkoły Podstawowej nr 15).

To właśnie na tym terenie policjanci prowadzili już kilkukrotnie akcje poszukiwawcze, korzystając ze wsparcia zarówno funkcjonariuszy Straży Pożarnej, jak i specjalistycznego sprzętu. Prowadzono działania z wykorzystaniem psów tropiących. Do akcji włączono również policyjny śmigłowiec.

Niestety pomimo wykorzystanych środków dotychczas nie udało się odnaleźć zaginionej. Teren poszukiwań stanowi dla policjantów spore wyzwanie, bowiem obejmuje zarówno wiele zabudowań, jak i obszar z niezwykle bujną roślinnością.

Policjanci proszą o wszelkie możliwe informacje na temat zaginionej- każdy bowiem trop zawęża teren poszukiwań, co jest niezwykle pomocne przy analizowaniu zapisów kolejnych monitoringów zabezpieczanych do sprawy. To szereg niezwykle czasochłonnych czynności, a każda pomoc może być bardzo cenna.

Gorąco dziękujemy mediom za pomoc w prowadzonych poszukiwaniach, a osobom informującym jesteśmy wdzięczni za wszelkie sygnały przekazane dotychczas.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat zaginionej proszone są o kontakt telefoniczny z Zespołem Poszukiwań KMP w Sosnowcu pod nr 47 8521315 lub 47 8521307, Dyżurnym KMP w Sosnowcu pod nr 47 8521 255 lub 47 8521200 lub osobisty kontakt z najbliższą jednostką Policji.

Źródło: Policja Sosnowiec


Komentarze