Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Trudne warunki na beskidzkich szlakach

Zimno i deszczowo w Beskidach. Zachmurzenie jest całkowite. Szlaki są mokre i śliskie, a widoczność niemal zerowa. Warunki turystyczne są bardzo trudne – poinformowali w sobotę ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR.

Warunki są dziś trudne. Temperatura w górach w sobotę rano była bliska zeru. Widoczność nie przekracza 50 m. Zachmurzenie jest całkowite. W niektórych rejonach pada deszcz. W najwyższych rejonach może to być mokry śnieg. Szlaki są mokre i śliskie. Nie zachęcamy do wędrówek w takich warunkach

poinformował ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR w Szczyrku.

W Beskidach trwa sezon jesiennych przeglądów technicznych wyciągów linowych. Część z nich funkcjonuje jednak w weekendy. Informacje, która z kolejek działa, są dostępne na ich stronach internetowych.

Turyści, wybierając się na pieszą wycieczkę, muszą mieć solidne buty. Należy się ubrać adekwatnie do warunków. Niezbędna jest nieprzemakalna i nieprzewiewna kurtka. Należy zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy z aplikacją „Ratunek”. Może ona uratować życie. Należy też pamiętać, że szybko zapada zmrok. Trzeba więc odpowiednio zaplanować wycieczkę.

GOPR w razie wypadku można wezwać, dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300. (PAP)


Komentarze