Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
19 °C
AAA

Tragiczna śmierć 19-letniej Basi ze Świętochłowic. Łukasz T. pozostaje w areszcie

Wiadomości
Sąd przedłużył tymczasowy areszt dla Łukasza T. Kierowca autobusu miejskiego czeka na rozpoczęcie procesu. Tymczasem prokuratura oczekuje na opinię biegłych.

31 lipca 2021 roku na ul. Mickiewicza w Katowicach przed godziną 6:00 na wysokości przystanku autobusowego doszło do bójki, w której udział wzięło kilka osób. Do grupy dojechał autobus miejski kierowany przez 31-letniego Łukasza T. Nagle pojazd ruszył. To co wydarzyło się tego dnia w stolicy województwa śląskiego wstrząsnęło całym krajem.

Pod kołami autobusu znalazła się 19-letnia Barbara ze Świętochłowic, matka dwójki dzieci. Ciężki pojazd przejechał ponad 100 metrów, gdy kobieta znajdowała się pod podwoziem. 19-latka zginęła na miejscu. Nie brała udziału w bójce, tylko próbowała uspokoić tłum. Niestety przypłaciła to swoim życiem.

Kierowca autobusu miejskiego, Łukasz T., który podejrzany jest o zabicie 19-letniej Barbary ze Świętochłowic i usiłowanie zabicia innych osób, nadal przebywa w areszcie. Sąd na wniosek Prokuratury Okręgowej w Katowicach przedłużył okres tymczasowego aresztowania do 26 lipca. Śledztwo ma zakończyć się równo rok po tragicznym zdarzeniu. Prokuratura czeka dalej na opinię od biegłych psychiatrów.

- Sąd przedłużył okres tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego do dnia 26 lipca 2022 roku. Śledztwo przedłużone jest do 31 lipca 2022 roku i jest na końcowym etapie. Czekamy przede wszystkim na opinię sądowo-psychiatryczną dotyczącą podejrzanego - informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej Marta Zawada-Dybek.

Łukasz. T usłyszał zarzut zabójstwa 19-latki i usiłowania zabójstwa dwóch innych osób. Jak stwierdził, tuż przed zdarzeniem ktoś kopał w drzwi do autobusu i próbował wejść do środka. Nie zauważył kobiety, która stała tuż przed pojazdem. 

Sprawa ma kilka wątków. W styczniu prokuratura postawiła zarzuty mężczyznom, którzy brali udział w bójce tuż przed tragicznym zdarzeniem na ulicy Mickiewicza w Katowicach. We wrześniu ubiegłego roku informowaliśmy o zawieszeniu dwóch policjantów w sprawie wycieku fotografii zmasakrowanego ciała 19-letniej Barbary do Internetu. 

 


Komentarze