Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
9 °C
AAA

Tour de Ruda Śląska. Krzysztof Mejer głosy zdobywa... biegnąc

Wiadomości
fot. Krzysztof Mejer - kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej/Facebook
Krzysztof Mejer pracę nad programem wyborczym postanowił połączyć z pasją do biegania. Maratończyk ma zamiar przebiec całe miasto, odwiedzając każdą dzielnicę żeby wysłuchać jej mieszkańców i dowiedzieć się, jakie są ich potrzeby. 

Był I Zastępca śp. prezydent Rudy Śląskiej Grażyny Dziedzic chce kontynuować to, co razem zaczęli korygując program o bieżące potrzeby mieszkańców. Aby jednak je poznać, postanowił zorganizować własne Tour de Ruda Śląska, tyle że nie rowerowe, a biegowe. Mejer ma zamiar przebiec całe miasto i w każdej dzielnicy spotkać się z mieszkańcami. 

Dobry Kierunek Ruda Śląska to hasło, które chciałbym aby stało się mottem całego miasta oraz wszystkich jego mieszkańców. Tydzień temu obiecałem, że ten dobry kierunek będziemy wypracowywać razem. Razy ze wszystkimi mieszkańcami w poszczególnych dzielnicach i stąd właśnie pomysł organizacji Tour de Ruda - mówił dziś Krzysztof Mejer.  Chcę dotrzeć do Was zdrowo, sportowo, ekologicznie i co najważniejsze biegnąc bezpośrednio ulicami naszego kochanego miasta, docierać do każdej dzielnicy - dodał. 

Tour podzielony jest na etapy. Start odbył się dziś w Nowym Bytomiu skąd Mejer miał dotrzeć do Halemby i tam postać się na targowisku przy ul. Solidarności z mieszkańcami. W I etapie begu towarzyszyli mu Aneta Rajda i Sabina Szajbel. Reprezentują one sport wyczynowy i amatorski, co w swoim programie wyborczym nazwałem DOBRYM KIERUNKIEM dla AKTYWNEJ RUDY ŚLĄSKIEJ - wyjaśnił Mejer.