Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
23 °C
AAA

To niemal pewne. Czerwone strefy we wszystkich miastach wojewódzkich!

Wszystkie duże miasta będą od soboty w czerwonej strefie - ustalili reporterzy RMF FM. Rząd dziś ma ogłosić nową listę czerwonych powiatów. Z informacji jakie uzyskali dziennikarze stacji będzie ich ponad sto.

Tego należało się spodziewać. Wzrastająca każdego dnia liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa musiała spowodować kolejne kroki ze strony rządu. Te najbliższe mają dotyczyć wprowadzenia czerwonych stref w ponad 100 powiatach. 

Na nowej liście znajdzie się więcej miast - chodzi o te dawniej zwane wojewódzkimi. W sumie lista zawiera ona ponad sto pozycji, w tym kilkadziesiąt to miasta na prawach powiatu

- donoszą dziennikarze RMF FM

Co dokładnie oznacza wprowadzenie czerwonej strefy w naszych miastach? Nic innego jak dodatkowe obostrzenia. M.in. zakaz organizacji imprez sportowych z udziałem publiczności, mniej osób w komunikacji miejskiej oraz bary i restauracje zamykane po godzinie 22.

Ostateczna decyzja ma być podjęta po dzisiejszym spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego i należy spodziewać się kolejnych radykalnych obostrzeń, które mają zacząć obowiązywać od najbliższej soboty.

Jak donoszą źródła zbliżone do gabinetu premiera, każdy scenariusz jest obecnie możliwy. 

Źródło: rmf24.pl


Komentarze