Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Tarnowskie Góry: policyjny pościg za pijanym kierowcą

Nawet pięć lat więzienia grozi 19-latkowi z Bytomia, który minionej nocy uciekał skodą przed radiowozem ulicami Tarnowskich Gór. Został zatrzymany chwilę po tym, jak jego samochód spadł ze skarpy uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca był pijany i nie ma prawa jazdy.

Jak podała w piątek tarnogórska komenda, przed godz. 2 w nocy dyżurny policji w tym mieście otrzymał od zaniepokojonego świadka informację. Chodziło o mężczyznę, jadącego skodą prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Dyżurny skierował we wskazane miejsce wszystkie dostępne patrole. Jako pierwsi na ulicy Legionów, pojazd namierzyli policyjni wywiadowcy.

Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, chcąc zatrzymać kierowcę samochodu do kontroli drogowej. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu zaczął jednak uciekać. Kierowca skody, chcąc zgubić policjantów, z dużą prędkością pokonywał kolejne tarnogórskie ulice, popełniając przy tym szereg wykroczeń. W pewnym momencie jego szaleńcza jazda się zakończyła. Kierowca stracił panowanie nad samochodem, przejechał przez chodnik i spadł ze skarpy, uderzając w przydrożne drzewo

opisuje policja.

Policjanci wyciągnęli z samochodu kierowcę i wezwali pogotowie. Po przebadaniu go ratownicy stwierdzili, że mężczyzna nie odniósł żadnych poważniejszych obrażeń. Kierowcą skody okazał się 19-latek bez prawa jazdy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Oprócz konsekwencji, które poniesie za jazdę po pijanemu, mężczyzna odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a także wiele wykroczeń, które popełnił podczas ucieczki.

Policja przypomina, że niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policjantami musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia oraz bezwzględnym zakazem prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat. (PAP)

Foto: Policja Śląska


Komentarze