Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Tak było wczoraj na Europejskim Forum Przyszłości [WIDEO]

Wiadomości
Wczoraj podczas Europejskiego Forum Przyszłości w studio Silesia24 zasiadło wielu gości. Redaktor Paweł Kmiecik rozmawiał m.in z Jakubem Chełstowskim, Janem Kawulokiem, Michałem Wójcikiem oraz Patrykiem Świrskim.

W tym roku obchodzimy 10-lecie Kolei Śląskich. Jak zmienia się przewóz pasażerów i z jakimi wyzwaniami muszą zmierzyć się teraz władze Kolei Śląskich? O tym wszystkim z prezesem spółki - Patryk Świrski.

Co Europejskie Forum Przyszłości da województwu śląskiemu i Polsce? Na to kluczowe pytanie odpowiedział marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Minister w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego, Michał Wójcik był gościem Silesia24 na Europejskim Forum Przyszłości. Co oznacza ta impreza dla woj. śląskiego, Polski i Europy? Jakie ma wspomnienia ze Stadionem Śląskim? To wszystko w naszej rozmowie.

Przewodniczący Sejmiku Śląskiego był naszym gościem Europejskiego Forum Przyszłości. Oprócz tematów związanych ze wspomnianą przyszłością naszego regionu i kraju, poruszyliśmy też problem służby zdrowia. Jan Kawulok zapewnia, że karetki nie przestaną jeździć w naszym regionie.

 

Rozmowa z wicemarszałkiem województwa śląskiego Wojciechem Kałużą.

 

Jacek Miketa - wiceprezes Funduszu Górnośląskiego